Photo diary z Česka

by - 3/15/2020

Zdravím vás 
na přelomu února a března jsme se bohužel dozvěděli, že přítelovo babička je v nemocnici a umírá. Nebylo tedy nad čím přemýšlet a okamžitě jsme začali shánět letenky domů. Původně jsem neměla v plánu jet, ale nakonec jsem využila příležitosti vidět své blízké a i podpořit přítele v této nemilé situaci. Vše jsme tak nějak zvládli zařídit během asi dvou dnů a v sobotu, 29. února, brzy ráno jsme už byli na cestě domů. 
I přes to, že důvod naší návštěvy nebyl vůbec pozitivní, snažila jsem se si ho užít. Táta pro nás přijel na letiště, pak jsme rovnou v Praze nabrali i mou mamku a v Kadani jsme si zašli na oběd, zatímco přítel šel ke své rodině. Večer jsem strávila jen s mamkou u nás doma a bylo to super, koukaly jsme na Peče celá země, povídali si a povečeřely spolu. Takový večer jsme spolu nezažily snad nikdy, užila jsem si to tak, že jsem neudělala jedinou fotku, přitom vždycky plánuju, jak si s mamkou konečně uděláme společné fotky. Klasika :DDruhý den se k nám zas přidal táta, vzali jsem mamku do úžasné kavárny café Korek a později jsme vyrazili do kina na Volání divočiny, což se nám všem mimochodem moc líbilo. Ačkoli jsou rodiče rozvedení, jsem neskutečně vděčná, že spolu vychází a táta dokonce nenechal jet mamku večer vlakem domů, takže nám natankoval, půjčil auto a s přítelem jsme ji tak mohli odvézt domů, což znamenalo 2,5 hodiny tam a 2,5 hodiny zpět, ale ještě jsme si cestou mohli povídat a měla jsem jistotu, že mamka dorazí domů v bezpečí.V pondělí jsme měli krásné počasí a strávili jsme s přítelem odpoledne zařizováním pár věcí ve městě, zašli jsme si na kafe a dortík a cestou domů jsme nám a tátovi koupili čínu a dezert, takže se u nás stavil na večeři.
V úterý jsem měla rande s mou nejlepší kamarádkou opět v naší oblíbené kavárně a prokecaly jsme tam přes šest hodin. Bylo to super a udělaly jsme i nějaké fotky, což bych si určitě ráda zopakovala a fotek udělala i víc. Okolo půl sedmé mě vyzvedl táta s přítelem a jeli jsme do kina na dokument V síti, který nás všechny šokoval a určitě na něj neváhejte zajít, pokud bude ještě možnost. Po kině jsme si doma ještě udělali českou klasiku, chleba ve vajíčku, zabalili jsme si a ve středu ráno už jsme zas byli na cestě zpět do Anglie.Přítelovo babička bohužel ve středu v noci po našem odjezdu zemřela, ale byla v takovém stavu, že to pro ní asi byla i úleva a už by se jen trápila. Přítel byl u ní každý den a věřím, že to její odchod určitě usnadnilo, snad na něj i čekala, aby se mohla rozloučit. Já jsem moc vděčná (a to i hlavně vzhledem k tomu, jaká je situace nyní) že jsem mohla 4 dny takto naplno využít, vidět své blízké a že i oni byli ochotní si na mě udělat čas, třeba i za cenu vzatí si dovolené a změny plánů naprosto na poslední chvíli. DĚKUJU VÁM♥

P.P.S. Původně jsem tak brzy po Vánocích domů jet vůbec neplánovala, protože jsem si šetřila peníze na jiné cestování, které jsem měla letos v plánu. Měla jsem ale nutkavý pocit jet a vzhledem k tomu, co se teď ve světě děje, je to pro mne jen další důkaz toho, jak důležité je naslouchat sám sobě, na to obzvlášť v této situaci nezapomínejme.
Zůstaňte v bezpečí

You May Also Like

12 komentářů

 1. Mám úplně na krajicku ��❤️

  OdpovědětVymazat
 2. Moc krásný a přitom smutný článek. Nádherné fotky a upřímnou soustrast. 🕊️ Babičce je už lépe 💗 také se drž v bezpečí přitom, co se teď u nás děje. Už teď je pro mě rok 2020 strašně moc smutný. 😔
  Michaela Cheetah

  OdpovědětVymazat
 3. Vzhledem k aktuální situaci jsem ráda, že si stihla přijet a užít si to se svými blízkými naplno ještě před tím, než se rozjela celá tahle šílenost, karanténa a omezení.. ostatně bůhví kdy se zase otevřou hranice a budeš moct znovu přijet, tak mi to zní trochu jak dkybyste tušili, že máte přijet nejenom kvůli babičce.
  Na dokument V síti jsem si chtěla zajít, ale bohužel jsem to už do zavření kin nestihla :/

  OdpovědětVymazat
 4. Výlet měl sice smutnou pachuť, ale obdivuji, jak jste se i přes to všechno snažili z něj vytěžit maximum. Kdo ví, kdy se zase budeš moct do Česka podívat... Já takto pořád myslím na dědu, mám to sice jen 200 km, ale v únoru jsem to nestihla a teď už nesmím kvůli karanténě. Nu, snad to všichni zvládneme.

  Držte se! Co sleduji média, tak v UK se schyluje ke slušné katastrofě. :(

  OdpovědětVymazat
 5. Příteli přeji upřímnou soustrast. Je vždy těžké přijít o někoho tak blízkého.
  S mamkou jste strávily příjemný čas a to je moc hezké :) A nic si z toho nedělej, já těch fotek s mamkou taky moc nemám, i když to plánujeme už pěkně dlouho :D
  Držte se i vy, hlavně ať jste v pořádku!

  OdpovědětVymazat
 6. I am very happy, celebrating time with my family is important. What do you think about joint observation?
  Kisses 😘

  OdpovědětVymazat
 7. Jsem ráda, že jste to stihli ještě před zavíráním hranic a přítel se mohl s babičkou rozloučit. Věřím, že pro ní to znamenalo hodně... I vy na sebe dávejte s přítelem pozor! Myslím, že letos bude hodně ušetřených peněz za cestování :D

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
 8. Tak to jste přijeli opravdu včas a je dobře, že jste se rozloučili. Není to veselá zpráva. Upřímnou soustrast. Strašně se mi líbí, jaký mají vaši rodiče vztah, a takhle by to mělo vlastně být! :-) Ať už je tohle období za námi a my mohli zase ,,normálně" fungovat. :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Moc mě mrzí situace s babičkou, doufám, že to zvládáte dobře!
  A jsem moc ráda za tvoje rodiče. Je úžasné, že i přes rozvod dokážou najít společnou řeč a vzájemně si pomoci!

  OdpovědětVymazat
 10. Přeji ti upřímnou soustrast, ať je co nejdříve zase lépe! :( Krásné fotky!

  OdpovědětVymazat
 11. Přesně tak, někdy vyplatí se poslouchat. Strávit čas se svými blízkými je nejvíc, co člověk může pro sebe i pro ně udělat. Nikdy nevíme, co přijde, jestli pandemie, apokalypsa nebo prostě se naplní náš čas.

  OdpovědětVymazat

Upřímně děkuji za tvůj čas a komentář!❤
Thank you for your time and your comment!❤