10 náhodných faktů o mně

středa 9. června 2021

Wiltshire, Velká Británie

1. Tohle je věc, kterou často slýchám, že by do mě lidé neřekli, hlavně pokud mě ještě nikdy neviděli naživo. Jsem introvert a jsem hrozně spokojená, když jsem sama, umím se i snadno zabavit a davy, delší pobyt mezi vícero lidmi, a věci typu festivaly a hromadné akce jsou pro mě horor. Ne že bych jen seděla doma, občas také vyjdu ven nebo na určité akce, ale vyjímečně, s určitými lidmi, a vždy mě to velmi vyčerpá, takže pak zas potřebuju mít svůj klid a prostor, abych se “dobila”.

2. Jsem “trochu“ maniak na úklid. Tohle asi pramení hlavně od mých rodičů, kteří na mě v tomto byli dost tvrdí, a já miluji pořádek, srovnané věci a nesnesu třeba neumyté nádobí nebo špinavou podlahu. Bez toho se nedokážu ani na nic soustředit, včetně třeba práce na blogu. Své by o tom mohl vyprávět přítel, který je pravý opak a stále nikde žádný bordel nevidí, jaká záhada :D

3. Baví, a vždy mě bavily a fascinovaly záhady, duchové a mysteriózno. Vím, že existuje něco mezi nebem a zemí. Dřív jsem hrozně milovala časopis Enigma, mnoho čísel mám pořád doma v Česku.

4. Jsem sova a na tisíc procent noční tvor. V noci se mi lépe tvoří, mám nejlepší nápady a mám nejvíc energie. Kromě toho opravdu nesnáším brzké vstávání a ráno potřebuji dost času na probuzení. Vstávání před 7 hodinou ranní je pro mě týrání, a už to kvůli práci nechci nikdy zažít, nejsem takhle schopná fungovat.

5. Pracovala jsem pár let v jedné prodejně H&M, a díky tomu mám potřebu pokaždé v obchodech rovnat věci a oblečení. Taky bytostně nesnáším, když lidé něco shodí, vidí to a nezvednou to, když rozbordelaří poskládané věci na stolech, nebo když si naberou věci do kabinky a pak je neodnesou zpátky. Také mám díky tomu pochopení k lidem, kteří v obchodech pracují a vím, jak se chovat, vždy poděkuji, či jim trochu usnadním práci (sundám z věcí ramínka než jdu zaplatit, atd.).

6. Mám raději čaj než kafe. Vím, že káva je teď prostě trend, každý jí pije, každý se směje, jak bez ní nepřežije den, ale mě nikdy moc nechutnala, nepočítám-li sladké sezónní drinky ve Starbucks. Navíc na mě ani nemá žádné účinky. Raději si dám dobrý čaj, ať už ovocný nebo bylinkový, miluji i černý, zelený a matchu. 


7. Mám hodně nepopulární názory na mnoho věcí, většina vychází čistě z toho, jak to cítím uvnitř, tak nějak intuitivně a nedokážu to třeba ani vysvětlit. Je ale dost věcí, které běžně před lidmi, kteří nejsou mí blízcí, nemohu říct nahlas, protože nechci plýtvat energií na to se s někým hádat nebo se snažit vysvětlovat, že to tak prostě cítím. (Možná bych o tom mohla udělat článek?)

8. Preferuji kvalitu před kvantitou. Raději bych měla do konce života jedinou kabelku Chanel nebo D&G, než si každý měsíc kupovat třeba tři. Nejde mi o značku, jako právě o kvalitu a servis. Platí to i v kosmetice, jídle, oblečení, cestování, prostě všude. Kvantitou věcí neskutečně zaplavujeme tento svět bordelem a v tuhle chvíli si to ani nemůžeme dovolit (a to je třeba jeden z mých nepopulárních názorů :D).

9. Doma nic nezabíjíme. Vážím si každého živého tvora a tak různý hmyz, pavouky, broučky atd., chytáme a pouštíme živé ven, ehm, teda hlavně přítel :D  Včeličkám někdy i dodáme energii v podobě cukrové vody, když jsou příliš vyčerpané. Jediné, co zabíjím jsou mouchy a komáři, protože se v podstatě nedají chytit, a jsou neskutečně otravní.

10. Mám jen pár dobrých přátel. Vlastně mám kolem sebe jen 4 blízké osoby- moje rodiče, můj přítel a má nejlepší kamarádka Klárka. Všeobecně mám také raději zvířata než lidi.


P.S. Ještě jeden vtipný bonusový fakt: Tyhle krásné koženkové šaty jsem si nedávno objednala z H&M a když mi je přítel zapínal, tak škubl ze zipem, který se rozjel a samozřejmě se okamžitě zničil. HMko je na děsné zipy, co nic nevydrží, expert :( Jelikož jsem byla připravená na focení, namalovaná atd., nafotili jsme to i s rozepnutými šaty a myslím, že se i docela povedlo, aby to na fotkách nebylo poznat :D Brzy si je ale budu muset dát opravit, nebo si konečně pořídit šicí stroj a udělat to sama :D

Comments

 1. Moc pěkné, taky jsem spíš sova, ale díky ranní donucená chodit spát brzo :D

  SmileThess

  OdpovědětVymazat
 2. Super fakta. Souhlasím s tebou, také jsem spíše noční tvor a brzké vstávání nemám ráda :D
  Nechápu, že lidi mohou nechat oblečení v kabince a neuklidit ho na svá místa...
  Nepiju kafe, nechutná mi :D
  O sedmičce by mě článek určitě zajímal.
  Souhlasím s tebou, také si kupuji spíše méně věcí. Vydrží mi dlouho.
  Na fotkách vůbec není vidět, že máš šaty rozepnuté :D hezky jste to zamaskovali. Moc ti to sluší :) <3
  Leník

  OdpovědětVymazat
 3. Máme toho hodně společného, jsem taky introvert, maniak na úklid a miluju čaj, ale teda jsem 100% ranní ptáče 😂 A pavoučky doma nezabíjím jenom já 😂

  OdpovědětVymazat
 4. Krásné fotky! Sluší ti to. Já si shodou okolností pořídila šicí stroj před 2 týdny. :)

  Vždycky, když čtu o někom, koho znám jako hodně aktivního na sociálních sítí, že je vlastně introvert, tak se mi tomu těžko věří. Sama jsem totiž dost extrovertní a stejně toho ze svého soukromí na sociálních sítích moc nesděluji (o to víc ale naživo :D). Přitom je to prý dost časté.

  Na nepopulární názory jsem zvědavá. Sovu a čaj máme společné.

  OdpovědětVymazat
 5. Pěkný článek, je super dozvědět se něco víc o člověku, jehož články čtu. :) Přemýšlím, jestli bych také neměla podobný napsat. :) S bodem č. 2 to máme úplně stejně. :D Nejvíc mě ale zaujal bod č. 7, určitě by to chtělo další článek, moc mě zajímá jaké nepopulární názory máš. :)

  OdpovědětVymazat
 6. Super článek a krásné fotky! Moc se povedly, sluší ti to. A růžičky, nooo, miluju. ♥
  Jinak mysteriózno mě také zajímá.. ale sova, ta určitě nejsem. :D Už v 9 večer se mi chce spát. :D Ráno se probouzím kolem půl sedmé sama bez budíku, většinou. :D Někdy ale spím i do devíti a někdy propařím celou noc, takže i kus té sovy v sobě mám. :D
  A ty nepopulární názory bych si strašně ráda přečetla, určitě bychom měly něco společného. :)

  OdpovědětVymazat
 7. Také jsem spíše introvert:D To, že jsi pracovala v prodejně H&M a máš tak potřebu neustále rovnat oblečení. Mám to podobně:D

  OdpovědětVymazat
 8. Moc Ti to sluší! 🥰
  Fakta jsou skvěle vybraná, ztotožňuji se s body č. 1, 2, 5, 6, 7, 8 a 9 😂
  Určitě napiš článek o tvých “nepopulárních” názorech, moc ráda si ho přečtu!!

  OdpovědětVymazat
 9. S nepopulárními názory na různé věci to jsem přesně já! :D Přijde mi, že mám často opačné názory, než většina lidí kolem mě, ale na druhou stranu jsem za to ráda. :) Naopak čaj místo kávy bych asi nezvládla, jsem totální závislák na kávě! :D Mimochodem krásné fotky, moc ti to sluší! :)

  OdpovědětVymazat
 10. Jé vidíš to a já si říkala, že to má zajímavě řešené záda... :D Ale seš fakt kočka! Moc Ti to sluší :) Článek o nepopulárních názorech si moc ráda přečtu, také jsem takový typ... :D

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
 11. Článek mě zaujal, dobrý nápad a hezky napsané :) Některé body platí taky u mě, ale některé i ne :D A fotky jsou super, jsi krásná!

  OdpovědětVymazat
 12. Prosím, prosím, článek o nepopulárních názorech!
  Strašně moc ti to sluší, vůbec bych si nevšimla, že s těmi šaty je něco v nepořádku. Ale naprosto chápu, jak to člověka dokáže naštvat. Tak držím palce s reklamací. :)

  Co se týče samotných faktů - introvert, sova a jiné názory, to má můj přítel úplně stejně, takže si to umím představit a chápu to. To samé s těmi přáteli. Spousta lidí prostě nechápe, jak může být někdo takový introvert, vždyť z toho života nic nemá! Ale já vím, že to tak není, jen prostě má větší radost z toho, že se mu povedlo něco, na čem mu záleží, než že šel na výlet na místo, kam se rozhodlo jít tisíc dalších lidí. :D Taky většinou, když spolu cestujeme, se snažíme vyhýbat davům, a tak kolikrát ani nejdeme na nějaké turistické místo. :D

  Super článek a těším se na všechny další!

  OdpovědětVymazat
 13. Překvapilo mě kolik věcí máme společných. Taky jsem introvert a mám raději zvířata. Kamarádek mám jen 2 a víc mi netřeba. :-)
  Povídání nejen o kosmetice

  OdpovědětVymazat
 14. Tak první tři máme úplně stejné :-D A do tebe bych vůbec neřekla, že jsi introvert. S úklidem to mám taky tak... vždycky smejčím celé dopoledne, a pak přijde přítel a je to v háji :-D Já vždycky sledovala horory podle skutečné události. Pak se sice bojím, ale baví mě to. Věřím na to a mám několik zkušeností už v práci. Nikomu to moc nevyprávím, protože tomu beztak nikdo (kdo v to nevěří) nevěří. :) Další máme společný bod přátel. Taky mám minimum přátel, za to jsou nejlepší. Jsem spokojená, nač mít 50 přátel, že :-) A k bodu, že doma nic nezabíjíte, wow. To já zabíjím všechno :-D Pavouky, vosy, včely.. nemám to ráda, fakt se toho hmyzu bojím... přítel pavouky nezabíjí, ten je pouští ven, ale jelikož já mám vždycky úplný záchvat stranu, tak je poslední dobou nějak zabíjí :-D Hezký článek, aspoň jsem se o tobě dozvěděla něco víc :-)

  OdpovědětVymazat
 15. Ježíši, to je jak číst sama o sobě :D Já ale místo H&M dělala v knihkupectví a kolikrát T dal někam špatně knihu, tak jsem začala pěnit :D

  Článek je pravdu super! Moc se mi líbil, těším se i na to, jak to máš s názory, já se taky radši nevyjadřuji a myslím si své.

  Jinak ti to moc sluší!!!

  All about Candys life

  OdpovědětVymazat
 16. Naprosto skvělý článek! A moc se mi líbí, že jsi to rozepsala!
  Přiznám se, že některé fakty máme podobné. Hlavně to rovnání oblečení! Teď pracuji brigádě také v obchodě s oblečením a tuhle jsem se přistihla, jak v jiném obchodě jim rovnám rozhrabané tepláky ����

  OdpovědětVymazat
 17. Taky jsem spíš noční tvor. Ale ráno musím vstávat pět a to mě zabíjí. Ale i mnohé jiné věci na mě sedí také. Například jsem také velký introvert nebo třeba také doma zabíjíme jen mouchy a komáry. Hlavně komáry. Je to velice nebezpečný hmyz. Jinak všechno ostatní také chytáme a dáváme ven.
  Jinak, ty šaty ti moc sluší.

  OdpovědětVymazat
 18. Baru, tak první bod, že jsi introvert, bych do tebe vůbec neřekla, ale jsem v tom s tebou, také jsem introvert 😅. Já zas nemám ráda oslavy, když mě někdo pozve a je tam X lidí. Je to od nich hezké, ale takové pozvání vždy odmítnu, protože vždy vím, že tam bude X lidí, které neznám a že jich bude většina. V tom kolektivu se pak necítím dobře a připadá mi, že jsem tam jak páté kolo u vozu.., proto se takových oslav/akcí neúčastním. Jsem raději, když mě někdo pozve někam, kde znám alespoň většinu lidí, pak se cítím hned líp 🙂.

  Mám taky ráda a hned se cítím líp, když je vše hezky uklizeno než aby byl všude nějaký nepořádek 😁, ale on se svět nezboří, když to uklidím o pár hodin později nebo o den 😅. S přítelem jste v tomto pěkné protiklady, ale jak se říká, - protiklady se přatahují (něco na tom bude) 😁. Jůůů v šestém bodě se taky s tebou shodnu 😅, kafe mi nikdy nechutnalo, i když jsem jich ochutnala několik, nikdy jsem tomu nepřišla ne chuť. Vždy se každý diví, když mu řeknu, že mi kafe nechutná, že jak je to možný.. když je to takový trend.. Jak píšeš, radši si dám dobrý čaj a to i v létě, kdy si můžeme dát ledový, který taky myslím dělají i ve Strabucks, který mi moc chutnáá 😍.

  K těm přátelům, myslím si, že vždy je lepší mít jich okolo sebe pár, ale za to těch pravých!, u kterých vím, že se mohu kdykoliv s čímkoliv na ně obrátit. K čemu je X přátel na FB, když se s nimi člověk ani v průběhu roku nevidí a nenapíší si ani písmenko a přátelé, kteří se ozvou jen když něco potřebují jsou taky na nic. Takže za mě určitě taky jen pár, ale za to pravých! Zvířátka budou stejně vždy nejlepší přátelé ❤🐾. Jinak krásný článek a fotky (moc se mi líbí ta světýlka 😍😅), v mnoha bodech jsem se s tebou shodla i našla 🤗🙈.

  OdpovědětVymazat
 19. Že jsi introvert mě překvapilo :D. Já bych řekla, že to mám tak půl na půl, někdy jsem více introvertní, někdy extrovertní :D. Zato přítel je úplný introvert :D.

  Taky si někdy přijdu, že mám raději zvířata než lidi :D. Ale mám 7 blízkých kamarádek, se kterými se sice nevídám třeba nějak často, ale vždy když se s některou sejdu, je to parádní :).

  Šaty ti moc sluší :). Škoda toho zipu :D.

  OdpovědětVymazat
 20. Krásný článek a krásné fotky :)

  OdpovědětVymazat
 21. Také bych do tebe neřekla, že jsi spíš introvert :) Jinak jsem ráda, že ses trochu přiblížila, občas to pomůže člověka lehce poznat a pochopit, i když samozřejmě jsme pořád v online světě na dálku :)

  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat
 22. Mně lidi nevadí, vlastně občas jo, ale to hlavně kvůli práci, kde jich za celý den potkám fakt mnoho. Poslední co je, přijít domů a jít ještě někam mezi lidi. A čaj mám taky raději než kafe :)

  OdpovědětVymazat
 23. Super článek, v mnohých věcech se shodneme! :D Vstávání před 7 ráno je peklo. :D

  OdpovědětVymazat
 24. Tyto články mě opravdu baví. Asi se ráda dozvídám jací jsou ostatní. A ráda zase vím něco málo víc o slečně jež píše tento blog. Něco mám podobně a něco absolutně ne. Hlavně 3, 4 a 1o...to mám víceméně stejné a jsem ráda, že to tak čtu i u dalšího človíčka. Zajímavá fakta. A hezky napsaný článek. :)
  A naprosto boží fotky, moc ti to sluší. (A vůbec nejde poznat, že jsi měla "v zákulisí" nějaké to trable se šaty :D) :)
  Katie S. (https://kulturnicek.blogspot.com/)

  OdpovědětVymazat
 25. Haha, tak to mě baví, protože já osobně taky miluju čaj a nechala jsem si ho dokonce vytetovat. Protože ho naprosto miluju. Už od dětství ❤. A taky mám některý názory nepopulární a nechávám si je pro sebe. Což je si myslím docela dost dobrý, protože někdy fakt není nutný ostatní krmit svými názory. A někteří si myslí, že je to nutný jako kyslík, nebo nevim :D. Jinak já taky občas urovnávám v obchodech oblečení, nevím proč :D. Ale přijde mi líto těch lidí, co tam pracují a mají s tím hafo starostí.

  JAK SI ZAŘIZUJU POKOJ 🌻 | ČÁST 1. | BYDLENÍ | Verča ze Ztracena v Praze

  OdpovědětVymazat

Upřímně děkuji za každý komentář! ❤